Plánovaná renovácia barokovej kazateľnice.

Baroková kazateľnicaBaroková kazateľnica je súčasťou interiéru farského kostola v Polomke od druhej polovice 17. stor. Je evidovaná v Ústrednom zozname pamiatkového fondu, ev.č.2071/1-6.
Zámerom reštaurátorských prác je zachovať kazateľnicu ako vzácny interiérový doplnok, ktorý zviditeľňuje históriu farnosti, kostola a umelecké zručnosti jej autora.
Je potrebné ju spevniť, zakonzervovať, doplniť niektoré chýbajúce detaily a urobiť povrchovú úpravu. Jedná sa o práce, ktoré sú náročné nielen odborne, ale aj ekonomicky.
Pomôcť môže každý váš dar.QR kod bankovy ucet

Preto bol zriadený samostatný účet č. SK83 0900 0000 0051 8639 1793,  na ktorý môžete  zaslať kedykoľvek v priebehu roka svoj dar/príspevok .

V tomto období je možné na tento účel poukázať aj 2 (3) % daní. V skratke – stačí do 15. februára požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a potom do konca apríla (ak si sami podávate daňové priznanie, alebo ste právnická osoba,  tak do konca marca) vyplniť  tu priložené Vyhlásenie o poukázaní 2% daní.
Viac o tejto možnosti, vrátane návodu ako postupovať nájdete napríklad na stránke rozhodni.sk

Vo fotogalérii nájdete aktuálne fotografie kazateľnice.

***************

Bližšie informácie u správcu farnosti.

tel. kontakt: 048 / 619 31 01